Sport

Sportivii anului 2015

GALA  SPORTULUI  BIHOREAN  2015”

                organizată  de  Direcţia Judeţeană  pentru Sport şi Tineret Bihor

                                          SPORTURI   OLIMPICE –INDIVIDUAL

                                                                             LOC.  I

Florian Larisa  Antrenori : Fleisz Aurelian , Alexandru Goncearenko JUDO  C.S.M. Oradea Liberty         -Loc 2 Universiada de vara –Gwangiu(Korea)-Loc 3 African Open Seniori (Cupa Mondiala Seniori) -Loc 3 European Open Seniori (Cupa Mondiala Seniori)-Loc 5 Campionatele Europene seniori/Jocurile Europei- Baku-Participare Campionatele Mondiale Seniori –Astana (Kazakstan)-Loc 1 Campionatele Nationale de tineret U23 – ORADEA

                                          

                                                                      LOC.II

        Benea Bianca Antrenor : ILLE Nicolae   SCRIMĂC.S.M. Oradea Loc 3 Campionatul European de cadeti -Loc 1 Campionatele Balcanice junioare -Loc 2 Campionatele Balcanice de cadete -Loc 1 Campionat Balcanice senioare echipe-Loc 3 Campionatele Balcanice senioare individual -Loc 2 Campionatul National tineret U23 echipe-Loc 2 Campionatul National de junior feminine-Loc 2 Campionatul National de cadeti feminin

 

                                                             LOC.III

     Matei  Ioana Antrenor :  Morar Emil                   JUDO           C.S.M. Oradea -Loc 1 Campionatul Balcanic Seniori individual –Sofia-Loc 1 Campionatul Balcanic seniori echipe – Sofia-Loc  1 Campionatul National seniori individual – Cluj Napoca-Loc 3 Campionatul National de seiori echipe – Satu-Mare-Loc 3 Cupa Europeana seniori –Belgrad -Participare Cupa Mondiala Seniori –Praga

                                                         

                                                “ LAUREAŢI”

                                               Individual- Sporturi  olimpice

                   Luncan Vlad Antrenor : Fleisz Aurelian  JUDOL.P.S.- C.S.S. OradeaLiberty Loc 3 Campionatul European de cadeti U-18 – Sofia -Loc 5 Festivalul Olimpic al tineretului European –Tibilisi-Loc 1 Campionatul National de junior U-21 – Baia Mare-Loc 1 Campionatul National de cadeti U-18 – Craiova -Loc 3 Campionatul National echipe cadeti U-18 -Ploiesti
 Podelenczki  Lorena   Antrenor : Fleisz Aurelian , Morar Emil  judo C.S.M. Oradea -Loc 1 Campionatul National de tineret  individual U-23 -Loc 1 Campionatul National Seniori individual (open) – Cluj Napoca-Loc 3 Campionatul National seniori echipe –Satu Mare -Loc 3 Cupa Europeana seniori –Bratislava -Participare Campionatele Europene tineret U-23 -Participare Cupa Europeana seniori –Sindelfingen (GERMANIA)
 Kunszabo Luca Antrenor : Fleisz Aurelian    JUDO  C.S.M. Oradea Loc 1 Campionatul Balcanic junior U-21 Serbia-Loc 5 Campionatul European de junior U-21 –Oberwart- Austria -Loc 1 Campionatul National de tineret U-23 -Oradea-Loc 1 Campionatul National de junior U-21- Baia Mare-Loc 3 Campionatul National de seniori  -Cluj Napoca-Loc 3 Campionatul National de seniori  Open – Cluj Napoca
Pop Francesca Antrenor:Leţ Vasile TIR  SPORTIV C.S.U. Oradea -Loc 1 Campionatele Nationale seniori – pistol sport precizie -Loc 1 Campionatele Nationale seniori- echipe -Loc 1 Campionatele Nationale  pistol sport -Loc 2 Campionatele Nationale  -pistol sport viteza -Loc 2 Campionatele Nationale  pistol sport viteza –echipe
 Mititelu Denis Antrenor : Morar Emil   JUDO C.S.M. Oradea -Loc 2 Campionatele Nationale seniori individual –Cluj Napoca-Loc 2 Campionatele Balcanice seniori  individual – Sofia -Loc 2 Campionatele Balcanice seniori  echipe – Sofia-Loc 7 Cupa Europeana seniori –Belgrad-Participare Campionatele Mondiale seniori – Astana
 Buzlea Ioana  Antrenor : Zsolt Illes  ÎNOT C.S. Crisul Oradea -Loc 3 Campionatele Nationale tineret 50m –bras Loc 3 Campionatele Nationale tineret 100m – bras-Loc 2 Campionatele Nationale juniori  50m – bras -Loc 2 Campionatele Nationale juniori  100m – bras-Loc 3 Campionatele Nationale juniori  200m – bras-Loc 3 Campionatele Nationale junior 200m – mixt
 Molnar Eliza Antrenor: Floruţa Adriana   TIR  SPORTIV C.S.U. Oradea -Loc 2  Campionatele Nationale pusca picioare –Echipe-Loc 2 Campionatele Nationale – pusca genunchi -Loc  2 Campionatele Nationale – Pusca genunchi –echipe -Loc 2 Campionatele Nationale – pusca 3×20 focuri – echipe -Loc 2 Campionatele Nationale – pusca culcat – echipe

                  

                                       SPORTURI   OLIMPICE –JOCURI SPORTI

                                                                   LOC.I

 

                              ECHIPA  DE  POLO PE APĂ- SENIORI  CSM DIGI ORADEA

 Campioană naţională  Superliga naţională de polo  pe apă

                                                                                                                                      –     ed.2014/2015 

                

                                                                      ANTRENORI:  COSTRĂŞ   DORIN

                                                                                                  CÎMPEANU CIPRIAN

            

PIJETLOVIC  GOJKP
CRETU  DORIN
FURTOS  MIRCEA
SZABO   ROLAND
NEGREAN  TIBERIU
KOROLIJA  MILOS
ALEXA  CATALIN
POPOVICIU  ALEXANDRU
FREUNDLICH  ADAM
CUPIC  VOJISLAV
DUNCA  GHEORGHE
GEORGESCU  RAMIRO
KADAR  KALMAN
REMES BOGDAN
CRETU  BOGDAN
CÎMPEANU  BOGDAN

 

                                                  LOCUL  II

                                           

ECHIPA  DE  POLO  PE  APĂ –  senioare     – C.S. CRISUL  Oradea

Vicecampioana naţională –   Camp.naţ. ed.2014-2015

                                                          Antrenor: Liviu Garofeanu

 

VIDICAN   OANA
VIDICAN ANTONIA
VIDICAN  CHIRILA FATIMA
TULCEANU  VANESA
LOBONCZ   NICOLETT
TURLĂ  ADRIANA
CIMPOCA   NICOLETA
MĂLINA  VOIVOD
BONCA   VIVIEN
SUCIUGAN  BRIGITTA
NAGY  DEBORA
FREUNDLICH  LEAH
TUDORACHE  EMMA
IOANA  PRODAN
TOTH IOHANA

 

LOCUL III

 

ECHIPA  DE  POLO  PE  APĂ –  JUNIORI  I    – C.S. CRISUL  Oradea

 

Vicecampioană naţională –  editia 2014-2015

                                                                Antrenori: Cîmpeanu  Ciprian

SZABO   ROLAND
DOBRE  CRISTIAN
ALEXANDRESCU ANTONIO
POP  ARON
GABOR   NORBERT
MUREŞAN  ŞERBAN
SZABO  ISTVAN
GAVRIŞ  RAUL
DRĂGHICI  CRISTIAN
SEICHEI   CRISTIAN
GUI   ZOLTAN
REMEŞ  BOGDAN
KOVATS  VICTOR
TEREC   CRISTIAN
CODILĂ   BOGDAN

                                                                                    Băjenaru  Eugen

 

                                                        LOCUL III

 

ECHIPA  DE  POLO  PE  APĂ –  JUNIORI  II    – C.S. CRISUL  Oradea

 

Campioană naţională – juniori II-  editia 2014-2015

 

                                                 Antrenor:  -CÎMPEANU  CIPRIAN

 

GAVRIŞ  RAUL
TEREAN  SERGIU
DRĂGHICI  CRISTIAN
SEICHEI  CRISTIAN
REMEŞ  BOGDAN
KOVATS  VICTOR
GUI  ZOLTAN
CZIRJAK   KRISTOF
PODINA  ANDREI
CODILĂ  BOGDAN
PINŢIS  DANIEL
GERGELY  LASZLO
BUDA  ANDREI
TIFREA  OVIDIU

 

                                                           LOCUL V

       Echipa de VOLEI masculin CSS LPS   Bihorul Oradea

                               Loc.III   –    CAMP.NAT. Jun. II-  ediţia 2014-2015

 

                                                                   ANTRENOR  : Kovacs Zoltan

    

                                  Componenta echipei:

 

                                                 

CRIŞAN  ANDREI
JUGAN  ALIN
PUSTA  DAVID
CALAPOD  ANDREI
MAJAR  PAUL
URSACHI  ADRIAN
BODE    ALEX
PANTEA VALENTIN
MAIER  CRISTIAN
ILIES  RAUL
GHERMAN  SEBASTIAN

 

–    PREMIU  SPECIAL  :   IRINA   BARA   tenis   -CS  Iris Tenis Ştei

 

Antrenor: Călin Bara

 

SPORTURI  NEOLIMPICE –INDIVIDUAL

 

                                                                            LOC. I

                                                          

  Tudorică Mircea       KARATE TRADITIONAL  U.A.M.T.   Agora -Loc 2 Campionatul National Karate Traditional –Kata individual seniori-Loc  2 Campionatul National Karate Traditional –Fukudo  individual seniori-Loc  1  Campionatul European Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata individual-Loc  1  Campionatul European Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata echipe-Loc  1  Campionatul Mondial Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata echipe-Loc  4  Campionatul Mondial Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata individual-Loc  5  Campionatul Mondial  Karate Traditional Fudokan Shotokan –Fukugo individual

 

                                                     LOCUL II

 

Surla Iulian si Fleisz Aurelian Antrenor : Chirila Alexandru NAGE NO KATAC.S.M. Oradea -Loc  1 Campionatul European Kata – proba Nage No Kata-Loc  1 Campionatul European Kata – proba Nage No Kata – Open-Loc  2 Campionatele Mondiale Kata- proba Nage No Kata -Amsterdam

 

                                                                    LOC. III

                         

Topai Catatalin  Antrenor :  Sas Alexandru  TAEKWONDO- ITFC.S. TAE-KYON-Oradea -Loc  1 Campionatul  National la tehnici special echipe seniori-Loc  1 Campionatul National la spargeri forta echipe seniori-Loc  2 Campionatul National  lupta individual seniori -78kg.-Loc  2 Campionatul National de tehnici special individual seniori-Campion Mondial la tehnici peciale echipe seniori  – Lido di Jesolo – Italia-Loc  4 la tehnici speciale individual seniori-Loc  6 la lupta individual seniori -78 kg.-Campion European la tehnici special echipe seniori  – Motherwell-Scotia-Loc  4 tehnici special individual seniori-Loc 7 lupta individual seniori – 78kg.

 

                                                 “ LAUREAŢI”

                                        Individual- Sporturi  neolimpice

         

  Luca AndreiAntrenor : Tudorica Mircea    KARATE TRADITIONAL U.A.M.T.   Agora  -Loc  1  Campionatul European Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kumite  individual juniori II -Loc  1  Campionatul Mondial Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kumite echipe junior II-Loc  2  Campionatul Mondial Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kumite  individual junior II-Loc  2  Campionatul Mondial  Karate Traditional Fudokan Shotokan –Fukugo individual-juniori II-Loc  3  Campionatul Mondial  Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata individual-juniori II
Pantea  Madalina Antrenor : Pantea Giorgiana SAMBO C.S. Crisul Oradea -Loc  2 Campionatul Mondial seniori  -Loc  1 Campionatul National Seniori  
Ilaş Marius Antrenor : Haris Wallmen KARATE KYOKUSHINC.S.U. Oradea -Loc  1 Campionatul  European  Kumite -80kg. Polonia-Loc  1 Cupa  Europeana Kumite -90kg. Szolnok- Ungaria 
 Noaghi EvelinAntrenor:Tunyogi Hajnalka  TAEKWONDO- ITFC.S. West Team Loc  1 Campionatele Mondiale la tehnici speciale pe echipe- seniori -Loc  3 Campionatele Mondiale la spargere forta echiupe –  seniori-Loc  1 Campionatele Nationale  la tehnici special echipe  seniori
Suciu George Antrenor : Ilaş Marius KARATE KYOKUSHIN  C.S.C. Sânmartin Loc  3 Campionatul European  Kumite -70 kg. Polonia-Loc  3 Cupa Europeana  Kumite -70 kg. – Szolnok Ungaria -Loc  1 Campionatul National Seniori Kumite -70 kg. -Loc  1 Campionatul National de tineret Kumite -70 kg.
Poleac Patricia Antrenor : Mezei Tunde KARATE C.S. Crisul Oradea Loc  2 Campionatele Europene Shotokan senioriLoc  3 Campionatele Europene Shotokan U21
Tatu SabinAntrenor: Tunyogi Hajnalka TAEKWONDO- ITF C.S. West Team -Loc  4  Campionatele Mondiale la lupta -80kg. individual seniori-Loc  1 Campionatele Nationale la lupta -80kg. individual seniori

 

   

                           

 

Agenda actiunilor sportive 2016

 

Pentru a vizualiza agenda actiunilor sportive pe anul 2016 click pe linkul de mai jos :

Calendar Sportiv DJST BIHOR 2016

Act constitutiv – proces verbal

Anexa 1

Anexa 2

Cerere inregistrare

Cerere acord aviz

Adeverinta