CROSUL” TOAMNEI ORĂDENE”

                                      

 

                                                               CROSUL TOAMNEI ORĂDENE        

                                                                          9 octombrie 2015

 

În organizarea  Direcţiei Judeţene  pentru Sport şi Tineret Bihor  ,Primăriei Mun.Oradea şi  ISJ Bihor, s-a desfăşurat  în Parcul I.C. Brătianu  competiţia de  cros  adresată  elevilor din şcolile  orădene. Au participat 350 de elevi , împărţiţi  pe 7 categorii de vârstă, fete şi  băieţi.

Rezultate:

       PREŞCOLARI – FETE                                                                       PREŞCOLARI –BĂIEŢI

1.MICACI CRISTINA   –SC.GIM. Nr 16                                             1.MUDURA RARES- SC.GIM. OŞORHEI

2.MOS BRIANA – Sc.Gim. O.Doamna                                              2.TAUTU TUDOR-SC.GIM.O GOGA

3.POPA IOANA –GRADINIŢA  32                                                      3.BUGHIU RARES-GRADINIŢA  31

CLASELE  I-II FETE                                                                                  CLASELE  I-II BĂIEŢI

1.MEZOSI PETRA-ŞC.GIMN.16                                                    1.COCIUBA DENIS-LTP BETEL

2.UNGUR GIULIA-ŞC.GIMN.16                                                   2. BITEA FLAVIU- SC.GIM.OSORHEI

3.CADAR BRIANA-Şc.Gim. Nr 16                                                 3.FARCAŞ GEORGE- Sc.Gim.Nr 16

CLASELE  III-IV FETE                                                                              CLASELE  III-IV BĂIEŢI

1.CADAR SARA-Sc.Gim. Nr 11                                                      1.JITARU DARIUS-Lic.Lucian.BLAGA

2.SZATMARI BOGLARKA-ŞC.GIM.TĂRCAIA                           2.LEVI DUBEI-LTP BETEL-

3.ILIE ESZTERA-LTP BETEL                                                        3.BICA MARK-SC.GIM.SZACSVAI I.

CLASELE V-VI FETE                                                                                 CLASELE V-VI BĂIEŢI

1 COITA DENISA –SC.GIM.Nr 16.                                       1.FANDLY MARK –SC.GIM.SZACSVAI IMRE

2.ILJES DAIANA-LPS BIHORUL                                         2. BEJUSCA ADRIAN –SC.GIM.O.DOAMNA

3 BARCUI ELLEN-Sc.Gim.Sânmartin                                  3.ARDELEAN GABRIEL-SC.Avram IANCU

CLASELE VII-VIII FETE                                                                                     CLASELE VII-VIII BĂIEŢI

1 POTRA SAMANTA-LPS Bihorul.                                              1.BOTIŞ MIHAI  –CN PED.I.VULCAN

  1. LUP CRISTINA-Şc.Gimn Nr 11                                           2. COPIL DANIEL-SC.GIM.DACIA

3.BUZASI BERNADETT –ŞC.GIMN.SZACSVAI I.                   3.VINTER ALEX-  SC.GIM . Avram  IANCU

CLASELE IX-X FETE                                                                                       CLASELE IX-X BĂIEŢI

  1. TOMA REBACA –C.T.M.Viteazul                                       1.LINCAR RAZVAN-CT M. VITEAZUL

2.MUNTEAN ADELINA-C.N.MEminescu                                  2.CIATAU SERGIU-LPS BIHORUL

3.CANALAS DAIANA-LPS Bihorul                                               3.POP DAVID –LPS BIHORUL

CLASELE XI-XII FETE                                                                                      CLASELE XI XII-BĂIEŢI

1 STEF MADALINA –LPS BIHORUL.                                           1.POP SAMUEL-CT M. VITEAZUL

2.DAN ROMINA -CT M. VITEAZUL                                             2.GHERMAN SEBASTIAN-CN E. GOJDU

3.DUMA GYORGYI-LPS BIHORUL                                              3.BISORCA RAREŞ- LPS BIHORUL

 

 

Organizatorii  au  oferit  participanţilor  diplome,cupe,medalii şi tricouri.