GALA SPORTULUI BIHOREAN 2015 -Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Bihor

 

 

 

GALA SPORTULUI BIHOREAN 2015 -Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Bihor

 

 

                               SPORTURI   OLIMPICE –INDIVIDUAL

                                                                             LOC I

Florian Larisa  Antrenori : Fleisz Aurelian , Alexandru Goncearenko JUDO  C.S.M. Oradea Liberty         -Loc 2 Universiada de vara –Gwangiu(Korea)-Loc 3 African Open Seniori (Cupa Mondiala Seniori) -Loc 3 European Open Seniori (Cupa Mondiala Seniori)-Loc 5 Campionatele Europene seniori/Jocurile Europei- Baku-Participare Campionatele Mondiale Seniori –Astana (Kazakstan)-Loc 1 Campionatele Nationale de tineret U23 – ORAD

                                                                      LOC.II

        Benea Bianca Antrenor : ILLE Nicolae   SCRIMĂC.S.M. Oradea Loc 3 Campionatul European de cadeti -Loc 1 Campionatele Balcanice junioare -Loc 2 Campionatele Balcanice de cadete -Loc 1 Campionat Balcanice senioare echipe-Loc 3 Campionatele Balcanice senioare individual -Loc 2 Campionatul National tineret U23 echipe-Loc 2 Campionatul National de junior feminine-Loc 2 Campionatul National de cadeti feminin

                                                             LOC.III

     Matei  Ioana Antrenor :  Morar Emil                   JUDO           C.S.M. Oradea -Loc 1 Campionatul Balcanic Seniori individual –Sofia-Loc 1 Campionatul Balcanic seniori echipe – Sofia-Loc  1 Campionatul National seniori individual – Cluj Napoca-Loc 3 Campionatul National de seiori echipe – Satu-Mare-Loc 3 Cupa Europeana seniori –Belgrad -Participare Cupa Mondiala Seniori –Praga

 

 

SPORTURI  NEOLIMPICE –INDIVIDUAL

                                                                            LOC. I

  Tudorică Mircea       KARATE TRADITIONAL  U.A.M.T.   Agora -Loc 2 Campionatul National Karate Traditional –Kata individual seniori-Loc  2 Campionatul National Karate Traditional –Fukudo  individual seniori-Loc  1  Campionatul European Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata individual-Loc  1  Campionatul European Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata echipe-Loc  1  Campionatul Mondial Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata echipe-Loc  4  Campionatul Mondial Karate Traditional Fudokan Shotokan –Kata individual-Loc  5  Campionatul Mondial  Karate Traditional Fudokan Shotokan –Fukugo individual

                                                     LOCUL II

Surla Iulian si Fleisz Aurelian Antrenor : Chirila Alexandru NAGE NO KATAC.S.M. Oradea -Loc  1 Campionatul European Kata – proba Nage No Kata-Loc  1 Campionatul European Kata – proba Nage No Kata – Open-Loc  2 Campionatele Mondiale Kata- proba Nage No Kata -Amsterdam

                                                                    LOC. III                          

Topai Catatalin  Antrenor :  Sas Alexandru  TAEKWONDO- ITFC.S. TAE-KYON-Oradea -Loc  1 Campionatul  National la tehnici special echipe seniori-Loc  1 Campionatul National la spargeri forta echipe seniori-Loc  2 Campionatul National  lupta individual seniori -78kg.-Loc  2 Campionatul National de tehnici special individual seniori-Campion Mondial la tehnici peciale echipe seniori  – Lido di Jesolo – Italia-Loc  4 la tehnici speciale individual seniori-Loc  6 la lupta individual seniori -78 kg.-Campion European la tehnici special echipe seniori  – Motherwell-Scotia-Loc  4 tehnici special individual seniori-Loc 7 lupta individual seniori – 78kg.

 

SPORTURI   OLIMPICE –JOCURI SPORTIVE

                                                                   LOC. I

                              ECHIPA  DE  POLO PE APĂ- SENIORI  CSM DIGI ORADEA

 Campioană naţională  Superliga naţională de polo    –     ed.2014/2015 

                                                                      ANTRENORI:  COSTRĂŞ   DORIN

                                                                                                  CÎMPEANU CIPRIAN

            

PIJETLOVIC  GOJKP
CRETU  DORIN
FURTOS  MIRCEA
SZABO   ROLAND
NEGREAN  TIBERIU
KOROLIJA  MILOS
ALEXA  CATALIN
POPOVICIU  ALEXANDRU
FREUNDLICH  ADAM
CUPIC  VOJISLAV
DUNCA  GHEORGHE
GEORGESCU  RAMIRO
KADAR  KALMAN
REMES BOGDAN
CRETU  BOGDAN
CÎMPEANU  BOGDAN

 

                                                  LOCUL  II

                                           

ECHIPA  DE  POLO  PE  APĂ –  senioare     – C.S. CRISUL  Oradea

Vicecampioana naţională –   Camp.naţ. ed.2014-2015

                                                          Antrenor: Liviu Garofeanu

VIDICAN   OANA
VIDICAN ANTONIA
VIDICAN  CHIRILA FATIMA
TULCEANU  VANESA
LOBONCZ   NICOLETT
TURLĂ  ADRIANA
CIMPOCA   NICOLETA
MĂLINA  VOIVOD
BONCA   VIVIEN
SUCIUGAN  BRIGITTA
NAGY  DEBORA
FREUNDLICH  LEAH
TUDORACHE  EMMA
IOANA  PRODAN
TOTH IOHANA

LOCUL III

ECHIPA  DE  POLO  PE  APĂ –  JUNIORI  I    – C.S. CRISUL  Oradea

Vicecampioană naţională –  editia 2014-2015

                                                                Antrenori: Cîmpeanu  Ciprian

SZABO   ROLAND
DOBRE  CRISTIAN
ALEXANDRESCU ANTONIO
POP  ARON
GABOR   NORBERT
MUREŞAN  ŞERBAN
SZABO  ISTVAN
GAVRIŞ  RAUL
DRĂGHICI  CRISTIAN
SEICHEI   CRISTIAN
GUI   ZOLTAN
REMEŞ  BOGDAN
KOVATS  VICTOR
TEREC   CRISTIAN
CODILĂ   BOGDAN

   Băjenaru  Eugen

                                                        LOCUL III

ECHIPA  DE  POLO  PE  APĂ –  JUNIORI  II    – C.S. CRISUL  Oradea

Campioană naţională – juniori II-  editia 2014-2015

                                                 Antrenor:  -CÎMPEANU  CIPRIAN

GAVRIŞ  RAUL
TEREAN  SERGIU
DRĂGHICI  CRISTIAN
SEICHEI  CRISTIAN
REMEŞ  BOGDAN
KOVATS  VICTOR
GUI  ZOLTAN
CZIRJAK   KRISTOF
PODINA  ANDREI
CODILĂ  BOGDAN
PINŢIS  DANIEL
GERGELY  LASZLO
BUDA  ANDREI
TIFREA  OVIDIU